Šis filmas tai pasakojimas apie technologijų legendą – vieno iš pirmųjų plačiai naudojamų išmaniųjų telefonų „BlackBerry“ neįtikėtiną kelią į viršūnę ir nuopolį. Telefonas su klaviatūra, kuriuo gali rašyti elektroninius laiškus. Buvo laikai, kai apie šį išmanųjį svajojo kiekvienas, o savo rankose jį turėjo visi verslininkai. Ir kai atrodė, kad visas pasaulis yra telefono kūrėjų kišenėje, pasirodė jis – Steve‘as Jobsas su „iPhone“. Viena klaida, išdidus prisirišimas prie technologijos, nesugebėjimas laiku stoti į konkurencinę kovą bei susitarti su mobiliojo ryšio operatoriais ir nuo beveik 50 proc. išmaniųjų telefonų rinkos JAV bei milijardų dolerių per metus krenti iki nulio.
Filmo, sukurto pagal knygą „Losing the Signal: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of BlackBerry“, premjera įvyko tarptautiniame Berlyno kino festivalyje – pagyrų jam negaili nei kino kritikai, nei žiūrovai, nei technologijų žinovai. „Tokių filmų reta“, – kalbėjo žiūrovai po premjeros. Vieni filmą lygina su Martino Scorsese „Volstryto vilku“, kiti su Davido Fincherio „Socialiniu tinklu“ – pamatysite ir šėlsmą, juodąjį humorą, ironišką požiūrį į Silicio slėnį bei inovatorius, bet tuo pat metu tai - intriguojantis, kvapą iki paskutinės minutės gniaužiantis trileris, atskleidžiantis technologijų ir telekomunikacijų verslo užkulisius. Kas parduos technologiją: inžinierius ar Harvardo verslo mokyklos absolventas? Kaip persivilioti talentus iš „Google“ ar „Microsoft“? Kaip užkariauti išmaniųjų telefonų rinką?
Filmas prasideda, kai du kanadiečių inžinieriai Mike‘as Lazaridis (akt. Jay Baruchelis) ir Douglas Freginas (akt. Mattas Johnsonas), technologijų įmonės „Research In Motion“ įkūrėjai, susitinka pristatyti idėją verslo rykliui Jimui Balsillie‘ui (akt. Glennas Howertonas). „50 proc. įmonės akcijų ir aš CEO“, – atsako jis, nors pats buvo ką tik atleistas iš darbo. Kas vyko toliau? Privalote pamatyti patys!
Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.
REŽISIERIUS: Matt Johnson
VAIDINA: Matt Johnson, Jay Baruchel Glenn Howerton („Nepažįstamieji“, „Filadelfijoje visada saulėta“ ir kt.)