DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Kokio ilgio reklama rodoma prieš filmą?
Filmų seansai prasideda reklama ir kino anonsais, kurių laiką (iki 20 min.) reikėtų prisumuoti prie filmo trukmės.
Pirkau bilietus internetu, pinigus nuskaičiavo, bet bilietų neišdavė, ką daryti?
– Jeigu iškilo neaiškumų, turite klausimų ar Jums reikia papildomos pagalbos perkant bilietus, arba apmokėjimas atliktas, tačiau bilietų negavote, rašykite [email protected]
Kodėl negalima pirkti arba rezervuoti internetu vaikiškų bilietų?
– Anksčiau buvo galima internetu rezervuoti vaikiškus bilietus, tačiau taip neįmanoma patikrinti žiūrovo amžiaus, todėl dėl nuolatinių piktnaudžiavimų ši funkcija buvo panaikinta.
Kodėl nėra nuolaidų studentams ir moksleiviams?
– Moksleiviai ir studentai gali įsigyti Kino klubo kortelę, kuri suteiks nuolaidų kino filmų bilietams bei baro prekėms ir kuri galioja vienus metus. Daugiau apie Kino klubo kortelę skaitykite čia.
Kada bus YOMAYO kino diena?
– Sekite repertuarą bei reklamą "Forum Cinemas" interneto svetainėje ir Facebook'e.
Kodėl negalima rezervuoti bilietų į „Yomayo“, „Cosmo VIP“, „LNK Kino starto“ ir kitus išskirtinius seansus?
– Rezervacija negalima pačių žiūrovų patogumui, kad visi norintys turėtų lygias galimybes patekti į šiuos seansus. Paprastai daugiau nei pusė rezervuotų bilietų neatsiimami.
Kodėl rezervuotus bilietus reikia atsiimti likus valandai iki seanso pradžios?
– Todėl, kad paprastai daugiau nei pusė rezervuotų bilietų lieka neatsiimti. Pvz., į labai populiarią premjerą daugelis žiūrovų tiesiog negalės nusipirkti bilieto, nes sistema rodys, kad visa salė jau užimta dėl neatsiimtų rezervuotų bilietų.
Kodėl nedarote vienos kėdės tarpų?
– Daugumos žiūrovų patogumui, kad kuo daugiau žmonių turėtų lygias galimybes sėdėti kartu, o ne po vieną.
Kodėl filmai suaugusiesiems rodomi anglų kalba, o ne dubliuoti lietuviškai?
– Beveik visa Europa filmus žiūri originalo kalba su subtitrais. Dubliuoti nenaudinga, nes dubliažas kainuoja didelius pinigus ir greičiausiai filmai suaugusiems žiūrovams būtų nuostolingi. Kita vertus, už filmų dubliavimą yra atsakingi filmų platintojai, o ne kino teatras.
Nuo kokio amžiaus vaikui reikia bilieto į filmą? Ar reikia vaikui bilieto, jei jis sėdės ant kelių? Kodėl reikia bilieto jaunesniam nei 3 metų amžiaus vaikui?
– Todėl, kad kino teatras parduoda ne kėdes, o kokybišką reginį. Ir nesvarbu, kur žmogus sėdi, vis tiek jis ateina žiūrėti filmo.
Kodėl kino salėje toks didelis garsas?
– Kino standartas yra vienas visame pasaulyje (tiek garso, tiek vaizdo). Juo remiantis gamina visa kino įranga. Jei Lietuvoje savavališkai imtume reguliuoti vieną ar kitą vieningos sistemos dalį, nepataisomai nukentėtų filmo kokybė. Be to filmas - autorinis kūrinys, režisierius žino standartus ir nustato garso lygį.
Ar galiu eiti į N-16 filmą, jeigu:
man mažiau nei 16 metų, bet tėvai leidžia;
man mažiau nei 16 metų, bet eisiu kartu su tėvais;
man rytoj (po savaitės, mėnesio arba šiemet) sukaks 16 metų;
jei man tikrai yra 16 metų, bet atrodau jaunai, o asmens dokumentą pamiršau namuose?
- NE. Filmų cenzus nustato Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, o kino teatras privalo jų laikytis. Daugiau apie žiūrovų amžiaus cenzus skaitykite čia.
Kodėl tokie brangūs bilietai?
– Bilietų kainą diktuoja kino rinka ir bendra Lietuvos ekonomikos padėtis.
Ar parduodate kino plakatus?
– Ne, kino plakatai nėra parduodami. Jeigu jų turime, bilietų kasose dalijame nemokamai.
Kodėl negaliu ne „Forum Cinemas“ bare pirktos picos ar mėsainio, gėrimų neštis į salę?
– Šiukšlių išnešimas iš salės, kėdžių valymas taip pat kainuoja. Tačiau nei parduotuvė, kurioje pirkote maisto, nei picerijos už tai nemoka. Kita vertus, kodėl į klubą negalima neštis savo gėrimų arba į restoraną – savo maisto?
O kodėl filmui nustatytas toks amžiaus cenzas (N-16, S), juk ten nieko baisaus, nieko blogo nerodo?
– Amžiaus cenzus nustato Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, o ne kino teatras. Kino teatras tik privalo laikytis žiūrovų amžiaus cenzui nustatytų reikalavimų. Daugiau apie žiūrovų amžiaus cenzus skaitykite čia.
Kodėl man neišdavė bilietų, kai pirkau internetu, nors pinigus nuskaičiavo?
– Dažniausiai tai įvyksta ne dėl mūsų kaltės, o dėl to, kad pinigų pervedimo metu nutrūksta interneto ryšys, klientas per anksti uždaro langą ar dar dėl kokių nors panašių priežasčių. 99,9 % pirkimų internetu atliekami sklandžiai. Jeigu iškilo neaiškumų, turite klausimų ar Jums reikia papildomos pagalbos perkant bilietus internetu arba apmokėjimas atliktas, tačiau bilietų negavote, rašykite [email protected].
Man 15 metų ir man tėvai (arba draugai) nupirko bilietus į N-16 filmą, bet manęs neįleido į salę. Ar grąžinsite pinigus?
– Deja, ne.
Kodėl neparduodami bilietai į neįgaliųjų vietas?
– Jos specialiai pritaikytos ir skirtos tik žmonėms su judėjimo negalia ir juos lydintiems asmenims.